Týny a Lucky cvoklé stránky

Chodí štestí dokola, občas sedne na vola.

Novinky

Z diskuze...

Společná povídka

3. kapča

Jelikož jsou první narozeniny založení blogu, tak já mu přeje všechno nejlepší ať se mu, a tím pádem i nám, vede, tady je dárek, 3 kapča od Aranie Lown alias Abigail. =)
   „Siriusi?“ začal Sirius mladší.
  
   „Hm?“ odvětil.

   „Jak si zjistil že jsem tvůj syn?“ zeptal se tiše a zastavil na schodech.

   Sirius starší se zarazil. „Brumbál to zjistil. Řekl mi to včera navečer, zavolal si mě a Remuse, protože narazil na naše záznamy a divil se, že James neměl pokračovatele rodu, ale já ano,“ povzdechl si, „ale jak dlouho to víš ty, že jsem tvůj otec?“

   „Od začátku prázdnin. Více méně. A proč jsem ti to neřekl? Nevěděl jsem jak budeš reagovat.“ Zamračil se mladík.

   „Siriusi, přeci si nemyslíš, že bych tě nechtěl.“

   Sirius mladší se jen ušklíbl a rozešel se dál do kuchyně. Starší muž ho dohonil a šel těsně vedle něj. Byl rád, že má syna.

   Když vešly do kuchyně, všichni ztichly.

   „Dobré ráno,“ popřáli a sedli si za stůl.

   Oba měli co dělat aby je nepřemohl smích. Všichni se tvářili jako by jim uletěly včely až na mládež, která se divila co se stalo. Až na Hermionu, ta se tvářila dost provinile. Nakonec se jako první ozval Sirius starší:

   „Dovolte abych Vám představil svého syna Siriuse Blacka mladšího, ale myslím, že ho všichni znáte jako Harryho Pottera.“

   “Cože?“ zeptala se paní Weasleyová, „Jak to? Vždyť Harry je Jamesův syn, proč tak najednou?“

   „Není to Harry, Molly, ale Sirius. A odjakživa to byl můj syn, jen jsem to nevěděl. Lilly udělala všechno proto, aby to nikdo nevěděl. Dokonce ani James.“ Řekl smutně.

   Sirius mladší se usmál a dodal: „Ginny, Hermiona a Ron to věděli, řekl jsem jim to a oni mi na oplátku slíbili, že to nikomu neřeknou, aspoň zatím.“

   Hermiona se zaškaredila. „Já jsem za tebou Siriuse nechtěla poslat, ale on si nedal říct.“

   Sirius mladší se na ní překvapeně podíval. „Já ti to nevyčítám. On to věděl, tak proto se nedal zastavit.“ Hermiona se nadechovala k nějaké nemilé odpovědi, když do kuchyně vrazil Snape.

   „Blacku, máš přijít do Bradavic k řediteli a vzít sebou i Pottera,“ ozval se mistr lektvarů a rozhlížel se po kuchyni, jestli tu Pottera nenajde, ale když uviděl neznámého chlapce až neskutečně podobného Blackovi zarazil se. „Blacku, snad si nevyvedl mladý?“ otázal se jízlivě.

   „Neurážej mého syna, Srabusi.“ Zavrčel Sirius starší a zvedl se ze židle.

   „Ale no tak Blacku, kdepak jsi ho skrýval? Bál si se, že by ho zavřeli s tebou do jedné kobky v Azkabanu?“ začal znovu, ale v zápětí zalitoval. Než stihl cokoliv udělat už na něj letěla kletba, kterou nestihl odrazit.

   „Za to zaplatíš Blacku ty i ten tvůj syn,“ zasyčel. „Brumbál Vás chce hned! Takže si toho vašeho Pottera zavolejte.“

   Když se zvedl místo Pottera mladý Black Snape se zarazil. „Co to má znamenat?“

   „Tohle je Harry, Srabusi. Lilly mi zatajila, že je to můj syn. Takže dovol, abych ti představil Siriuse mladšího.“ usmál se afektovaně Sirius starší.

   Snape se na něj chladně podíval. Přes jeho ledovou masku nepronikl ani jediný náznak překvapení, jen si pohrdavě odfrkl: „Místo jednoho zablešeného psa tu jsou dva. Kdo se o ně má starat. Měli by jste jít, Brumbál se netvářil moc nadšeně.“

   Sirius mladší se otočil na své přátelé a pokrčil rameny. Dneska to vypadalo, že na brigádu asi s nimi nepůjde. Snape se otočil a zamířil ke krbu. „Bradavice, Brumbálova pracovna,“ řekl a zmizel v plamenech. Siriusové ho následovali.

V Brumbálově pracovně:

   „Posaďte se,“ vyzval Brumbál své dva hosty. Severus si zatím odfrkl, ale sedl si taky.
  
   „Dobré ráno, profesore,“ začal Sirius mladší.

   „Siriusi, je zvláštní jak moc si podobný svému otci. Potřebujeme vyřešit jak to bude probíhat v Bradavicích. A kolik lidí smí vědět, že jsi Harry Potter. Navíc musíme vymyslet, co se s Harry Potterem stalo.“ Řekl ředitel a promnul si kořen nosu.

   „Proč jsem tu já?“ Nezapomněl se připomenout Snape.

   „Severusi, uklidni se. Ty jsi tu důležitý. Potřebuji aby jsi Siriuse učil navíc. Bude v ohrožení. Rodina Blacků je velevážená rodina. A Lord Voldemort se jistě bude snažit dostat na svou stranu, ale Sirius má v této válce svou roli. Už dávno byl předurčen k tomu, aby Lorda Voldemorta porazil.“ Brumbál si povzdych. Nechtěl aby se to stalo, ale jinak to už nejde.

   Sirius mladší chtěl něco říct, ale jeho otec ho předběhl. „Jak víte, že to musí být můj syn?“

   „Existuje jistá věštba, ve které stojí, že jednoho dne, se narodí chlapec, jehož identita bude skryta, bude mít moc porazit Temného pána. A přesně sedí na Siriuse.“ odpověděl mu.

   „Já ho učit nebudu. Potter je pitomec a arogantní spratek,“ ozval se znovu Snape.

   „Severusi, nemáš na vybranou,“ Zatrhl další debatu Brumbál, protože věděl, že Sirius mladší ani starší si tyto urážky nenechají líbit.

  „Profesore Brumbále, to mě nemůžete učit vy? Nebo jiný profesor?“ ozval se mladík.

   „Siriusi, já nemám čas a Severus je ten nejlepší učitel, jakého znám. Navíc ty se potřebuješ naučit víc než obranu proti černé magii. Ty potřebuješ znát černou magii.“ Řekl Brumbál smutně a podíval se na Fawkese.

Grimauldovo náměstí:

   „Co myslíte, že se stalo?“ zeptala se Hermiona. Dnes nikam nešli, bez Siriuse se jim nikam nechtělo, navíc o něj měli strach.

   „To nevím, ale myslím si, že je to kvůli tomu, že už to není Harry, ale Sirius,“ odvětila Ginny.

   „Snad máš pravdu,“ přidala se Hermiona, ale pořád se jí to nezdálo. Přeci tam nemůžou být jen kvůli takové věci už přes tři hodiny. Ron zatím seděl stranou a nezapojoval se do debaty. Věděl, že nemá cenu se takhle dohadovat, protože až přijde Sirius tak jim to jistě řekne. Celý pokoj se ponořil do nepříjemného ticha. Všichni čekali až přijde jejich kamarád.

Grimauldovo náměstí kuchyně:

   Tady byla rozpoutaná debata na téma Harry alias Siriusův syn.

   „Jak to, že jsme si nevšimli toho, že je Harry tak podobný Siriusovi?“ Vykřikla paní Weasleyová.

   „Molly, to nikdo nevěděl. Sirius se to snažil skrývat a jak je vidět, tak velmi úspěšně,“ mračil se Lupin, „Jen by mě zajímalo, jak dlouho to věděli mladí. Nebyli moc překvapení, když Harry, tedy Sirius ráno přišel. Navíc Hermiona nechtěla aby Sirius, ten starší,“ dodal, když viděl jak se tvářili, „nešel za Siriusem do pokoje.“

   „Jistě, že to věděli,“ Ozvalo se z krbu, ze kterého vyšel Sirius mladší a tvářil se jako by šel sám sobě na pohřeb. „Řekl jsem jim to, jsou to moji nejlepší přátelé.“

   „My ti nic nevyčítáme, drahoušku,“ ozvala se paní Weasleyová, „ale mohl jsi nám to říct.“

   „Co ti řekl Albus,“ pomohl Remus Siriusovi uhnout od tématu, ale nevypadalo to, že by se zrovna trefil do toho správného.

   „Do Bradavic nastoupím jako Sirius Black, ale budu mít učení navíc se Snapem.“ Odsekl.

   „Profesorem Snapem,“ opravila ho paní Weasleyová, „Nemáte hlad?“ Otázala se jich a začala rovnou před ně nosit talíře s jídlem.
Poslední komentáře
22.06.2015 16:12:06: www.orislevy.cz Oriflame CZ Připojte se k Oriflame již nyní! Oriflame ČR oficiální stránky - regist...
01.04.2015 21:29:38: www.oricosmetics.cz Oriflame registrace www.ori-cosmetics.cz Oriflame katalog www.krasa365.cz Orif...
12.05.2014 21:13:23: www.krasa365.cz www.oriflame.cz
26.06.2012 14:52:21: www.oriflame-kromeriz.cz registrujte s u oriflame a získejte krásné slevy
 
Jak pravil Enstein-"Jen dvě věci jsou nekonečné.Vesmír a lidská blbost, ale u toho vesmíru to není tak jisté!"